Find en af vores

Mensendieck-undervisere


Her på siden kan du finde alle vores aktive medlemmer og se deres kontaktoplysninger og evt. hjemmeside.

Klik på kortet og find en underviser tæt på dig – eller se listen med alle undervisere under kortet.

 

Du skal acceptere marketing-cookies for at se kort fra Google Maps.

Hop til dit område:

Nordjylland

Birgit Engelbrecht

Gl. Vivevej 110
9560 Hadsund
21 44 11 70
be@birgitengelbrecht.dk
www.bricksite.com/engelbrecht

Gitte Rægaard Hansen

Villavej 6, Østerild
7700 Thisted
51 50 58 56
gitte-kold@hotmail.com

Aarhus og omegn

Dorte Schweigler

Silkeborgvej 268
v/ Kvickly
8230 Åbyhøj
40 45 75 57
dschweigler@gmail.com
www.dorteschweigler.dk

Kirsten Hesseldal

Silkeborgvej 268
v/ Kvickly
8230 Åbyhøj
51 36 30 92
khesseldal@yahoo.dk

Else Knudsen

Skanderborgvej 179
8260 Viby Jylland
24 63 58 40
else.knudsen@icloud.com

Midtjylland

Hanne Wellendorf Jastram

Gl. Landevej 8
8586 Ørum Djurs
40 11 26 22
hanne@jastram.dk
www.mensendieckgymnastik.dk

Dorte Schweigler 

Toftevej 1
8543 Hornslet
40 45 75 57
dschweigler@gmail.com
www.dorteschweigler.dk

Lene Wiin

Strandpark Alle 11
8700 Horsens
75 62 42 20 / 41 40 87 62
wiin@stofanet.dk

Brit Sigaard Madsen

Industrivej 20 A
8800 Viborg
60 65 45 81
britsmadsen@gmail.com
www.viborgmensendieck.dk

Bente Holst

Gudenåcentret
Gl. Stationsvej 3, 1
8940 Randers SV
22 50 93 07
benteholst1987@gmail.com
www.benteholst.dk

Hanne Susgård

Søndergade 25 C, 2.
8600 Silkeborg
21 69 17 23 / 86 81 25 51
hsbomholt@gmail.com
www.silkeborgrygcenter.dk

Annette Ravn

Nygade 39B
8600 Silkeborg
28 49 15 93
annette-mensendieck@hotmail.com

Sydjylland

Inge Skovgaard

Fjordbakken 7, Rebæk
6000 Kolding
20 18 94 05 
skovgaardfamilien@gmail.com

Ove Nielsen

Velkær 10, Gl. Skovbøl
6200 Aabenraa
74 48 55 74
inonvel@gmail.com

Gunhild Echternach

Kongevej 303
6510 Gram
50 50 79 31
info@gunhild-mensendieck.dk
www.gunhild-mensendieck.dk

Fyn

Susan Folcker

Læssegade 199
5230 Odense M
40 51 38 27
mensendieck@folcker.dk

Tove Elisabeth Dyhr Sjønov

Lindholmvænget 15
5610 Assens
64 74 20 60/24 45 00 84
ted.sjoenov@gmail.com

Vibeke Rauert Lumholtz

Kilenvej 42
5883 Oure
40 30 32 28
vibeke@barselgym.dk

København / Frederiksberg

Lone Due Lemsser

Nørre Søgade 17, 2.tv.
1370 København K
22 26 90 37
duelemsser@gmail.com

Lene Bonde

Islands Brygge
Egilsgade 22 st.
2300 København S
51 25 95 64
lene.bonde.cph@gmail.com

Susanne Olsen

Markmandsgade 2, 2.tv
2300 København S.

21 75 33 19

Jette Grant

Rysensteensgade 14, 1.th.
1564 København V
33 32 27 52 / 26 79 27 52
jettegrant@webspeed.dk
www.grant-ergo.dk

Anne Birthe Dahl-Olsen

Frederiksvej 18, st. tv.
2000 Frederiksberg
46 15 17 34
anne-birthe@dukamail.dk
www.mensendieckfrederiksberg.dk

Katja Grothen

Frederiksvej 18, st. tv.
2000 Frederiksberg
29 24 55 48
katjagrothen@mail.dk
www.mensendieckfrederiksberg.dk

Eva Heine

Frederiksvej 18, st. tv.
2000 Frederiksberg
21 48 86 94
evaheine@hotmail.com
www.mensendieckfrederiksberg.dk

Ulla Greve Nielsen

Frederiksvej 18, st. tv.
2000 Frederiksberg
39 90 10 20
ug-sundhed@mail.dk

www.mensendieckfrederiksberg.dk

Storkøbenhavn

Birgitte Nielsen

Solrød Sundhedshus
Solrød Center nr. 76, 1. Sal
2680 Solrød Strand
24824717
birgitte.nielsen@hauge.dk

Hanne Flensburg Clausen

Jægersborg Allé 19
2920 Charlottenlund
24 23 02 45
hanneflensburg@gmail.com
www.mensendieck-charlottenlund.dk

Jannie Kock Pedersen

Poppel Allé 21 A
2840 Holte
45 42 44 24 / 40 27 26 04
janniekock.pedersen@gmail.com

Inge Thorholm

Svejgårdsvej 17
2900 Hellerup
39 62 85 62
thorholm@privat.dk

Birgitte Morville

Jægersborg Allé 19
2920 Charlottenlund
39 63 06 48 / 29 68 21 14
birgitte.morville@mail.dk
www.mensendieck-charlottenlund.dk

Bente Riis-Hansen

Toftebakken 2G
3460 Birkerød
26 20 88 64
bmriis@gmail.com
www.mensendieck3000.dk

Lene Frederiksen

Gartnervænget 21
3660 Stenløse
47 17 18 44

Lis Vibeke Jensen

Ledøje Bygade 24
2765 Smørum
26 24 79 17
lisjensen1@hotmail.com

Nordsjælland

Kirsten Saksager

Syrenvej 15
2970 Hørsholm
20 78 38 07
kirsten.saksager@gmail.com
www.mensendieck-horsholm.dk

Brita Trier Larsen

Wesselsvej 2
3000 Helsingør
49 21 83 23/49 70 18 77
vandspejlet.mensendieck@hotmail.com

Bente Riis-Hansen

Nannasvej 5
3000 Helsingør
26 20 88 64
bmriis@gmail.com
www.mensendieck3000.dk

Susanne Juul Nielsen

Boserupvej 322
3050 Humlebæk
30 23 44 84
sannejn@live.dk
www.rydopidinkrop.dk

Marguerite Leise

Dageløkkevej 3
3050 Humlebæk
30 82 48 11/49 19 48 11
ml@leise.dk
www.humlebaek-mensendieck.dk

Tenna Hoffmann Mollerup

Kofod Anchers Vej 34 A
3060 Espergærde
49 13 53 23/21 42 01 44
tenna.mollerup@mail.dk
www.mensendieck.in

Susanne Jacobsen

Kernevænget 9
3070 Snekkersten
49 22 10 78
tower_joern@jacobsen.mail.dk

Anne Nejst

Slotsgade 65 C, 2.th.
3400 Hillerød
25 34 09 01
anne@annenejst.dk
www.annenejst.dk

Pia Vallenhof

Slotsgade 65 C, 2.th.
3400 Hillerød
29 26 96 59
piavallenhof@hotmail.com
www.mensendieck-hillerød.dk

Øvrige Sjælland

Anna-Helene Kaliszan

Frederiksborgvej 16
4000 Roskilde
46 36 00 99
ah.kaliszan@gmail.com
www.yogairoskilde.dk

Bernadette Løvholm

Jernbanegade 23, 1
4000 Roskilde
50 51 13 86
bernadette@youmail.dk

Bernadette Løvholm

Labæk 5
4300 Holbæk
50 51 13 86
bernadette@youmail.dk

Monica Holstein de Jonquières

Bispegårdsvej 12
4320 Lejre
20 12 53 32
hdej1@mail.dk

Bernadette Løvholm

Smedegården 8
4320 Lejre
50 51 13 86
bernadette@youmail.dk

Linda Rohde Pedersen

Nørregade 37 C
4600 Køge
21 28 38 58
linda@mensendieck-koege.dk
www.mensendieck-koege.dk

Færøerne / Tyskland

Malan Thomsen

Trapputún 1
100 Thorshavn
Færøerne
(+298) 515755
mensendieck@mensendieck.fo
www.mensendieck.fo

Vibeke Sørensen 

Riemannstraße 36
04107 Leipzig
Tyskland
+49 (0)341) 228 16 87